Четириесет и едногодишен маж од Тетово бил повикан во полицијата по пријава дека во училиштен двор физички нападнал и повредил малолетничка која имала недоразбирања со ќерка му.

Случајот го пријавил таткото на нападнатото девојче.

Од полицијата велат дека во координација со јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот.