Ознака: Австралија

Австралија денеска пријави 77 смртни случаи од Ковид-19, што е нов црн рекорд за земјата

Австралија се соочува со зголемен број на новозаразени со Ковид-19

Здравство 3 години ago

И покрај рекордниот број на заразени денеска, Австралија ќе продолжи да ја отвора својата економија

Здравство 3 години ago

Австралиските држави Викторија и Квинсленд пријавија најголем број нови заболени со Ковид-19

Здравство 3 години ago

Во Австралија повеќе од 800 луѓе добиле грешни негативни резултати на тестот за Ковид-19

Животен стил 3 години ago

Властите во австралиската Нов Јужен Велс ги заоструваат казните кон тие кои ги прекршуваат рестриктивните мерки

Здравство 3 години ago

Австралиските власти предупредија за ново зголемување на бројот на случаи од Ковид-19

Здравство 3 години ago

Со само 16 потврдени локални случаи, Квинсленд го продолжува карантинот

Социјала 3 години ago

Денеска во Сиднеј илјадници луѓе се собраа на протест против рестриктивните мерки

Здравство 3 години ago

Расте бројот на заболени и во Австралија, локдаунот е продолжен за уште 14 дена