Ознака: италија

Македонците и бугарите имаат најкус очекуван животен век во регионот

Италија ја укина вонредната состојба, а Швајцарија ограничувањата

Здравство 2 години ago

Италија ги заостри рестрикциите и воведе забрана за новогодишни прослави

Здравство 2 години ago

Италија ги заострува ковид мерките и ја проширува обврската за вакцинирање

Здравство 2 години ago

Од 15 Октомври во Италија ќе се бара „зелена потврда“ за прележан Ковид-19 на сите работни места

Здравство 3 години ago

Во Италија со голема брзина се шири делта мутацијата на коронавирусот

Здравство 3 години ago

Нови олабавувања на мерките и промена во полицискиот час најавија Италија, Франција и Германија

Здравство 3 години ago

Во Италија од утре започнува вакцинирањето на сите кои имаат над 12 години

Животен стил 3 години ago

Овие европски земји пред почетокот на туристичката сезона одлучија безбедно да се „отклучат“

Здравство 3 години ago

Италија аплицира половина милион вакцини на ден