Ознака: карантин

Град во Кина со повеќе од 15 милиони жители е ставен во карантин поради строгите мерки на државата

1,7 милиони жители во Кина ќе бидат ставени во карантин поради коронавирусот

Здравство 2 години ago

Викендов во Шангај ќе се спроведе масовно тестирање за Ковид-19 и ново затворање

Здравство 2 години ago

Поради зголемен број на заразени со Ковид-19, Северна Кореја воведува карантин

Здравство 2 години ago

Болниците во Германија се соочуваат со се поголем недостиг на персонал

Здравство 3 години ago

Македонија повторно вратена на листата на земји со поголем ризик од зараза во Германија

Здравство 3 години ago

Норвешка ги идентификуваше првите два случаи на новиот сој омикрон

Здравство 3 години ago

Во Австралија се зголемуваат ограничувањата поради зголемениот број на заболени

Здравство 3 години ago

Сиднеј од денеска на полноќ воведува нов карантин, причина е делта сојот на Ковид-19

Здравство 3 години ago

Карантинот за сите кои од Македонија и Грција влегуваат во Албанија се укинува