Ознака: временска прогноза

УХМР: Не очекува дожд, засилен северен ветер и пад на температурите

УХМР најавува студен бран, а врнежите од дожд ќе преминат во снег

Животен стил 3 години ago

Утре не очекува сончево и топло време, а од вторник темпертурите ќе опаднат

Животен стил 3 години ago

Викендов не очекува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Животен стил 3 години ago

Внимавајте, денес не очекува дожд и грмежи со услови за појава на град

Животен стил 3 години ago

До вторник ќе се задржи посвежо и променливо време со дожд и грмежи

Од утре дожд, грмежи и засилен ветер

Здравство 4 години ago

Детална временска прогноза: Од понеделник промена на времето

Животен стил 5 години ago

Времето Денес: Сончево и топло со умерена локална облачност

Следи да видиме што се високи температури – До крај на месецот многу пресврти