Денес 03-11-2019. ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен југоисточен ветер. Под влијание на влажен бран во понеделник на повеќе места ќе има врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни. Од вторник ќе има пораст на дневната температура.

Прогноза за 04.11.2019
Минимална температура: 8°C до 15°C
Максимална температура: 15°С до 19°C
Облачно со врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни. Доцна поладне врнежите ќе престануваат, а облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Прогноза за 05.11.2019
Минимална температура: 3°C до 11°C
Максимална температура: 18°C до 23°C
Сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 06.11.2019
Минимална температура: 4°C до 11°C
Максимална температура: 17°C до 23°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.