Во Франција почина уште едно лице заразено со новиот коронавирус, соопштија локалните власти.

Починал 60-годишен Французин, кој доцна синоќа во многу сериозна состојба бил прегледан во болница во Париз.

– За жал, тој почина во текот на ноќта, информира директорот на болницата Жером Саломон.

Во Франција со вирусот се заразени 17 лица.