Овен (21.03 – 20.04) Подготвени сте да промените многу нешта во вашиот живот, бидејќи во овој момент тоа ви е единствениот избор. Можно е да сте од оние кои сакаат да се потпираат на другите. Во љубовта сте воздржани и себични. Опуштањето и одморот е нешто што ви е најпотребно.

Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекува добра вест околу реализацијата на своите планови. Немојте да се залажувате кога станува збор за складниот однос со партнерот, тоа е само посуптилен начин повторо да биде се по негово. Премногу сте оптеретени со својата здравствена ситуација.

Близнаци (22.05 – 22.06)

И покрај големиот труд, деловните случувања се исти. Нешто се променило во вашиот живот и веројатно нема да бидете она што некогаш сте биле. Сеуште не сте се ослободиле од лицата од минатото. Можни се вртоглавици и главоболка.

Рак (22.06 – 22.07)

Конечно и вие ќе дочекате олеснување. Ако сте безнадежно заљубени во некој кој не ви е достоен или со кој врската е невозможна од различни причини, ви се препорачува малку да се преиспитате вие самите. Можни проблеми со варењето.

Лав (23.07 – 22.08)

Склони сте на брзи одлуки. Можна е мала загуба. Партнерот ќе дојде до пари, а вие ќе ги потрошите. Кога станува збор за љубовниот живот, ве очекуваат проблеми поради лошата комуникација со партнерот. Проверете ја крвната слика.

Девица (23.08 – 22.09)

Други управуваат со вашите работи и со она што го работите, а тоа воопшто не ви е пријатно. Некој ќе се обиде да ве понижи. Многу сте поврзани за личноста која прилично е нереална и од која можете да очекувате буквално се. Можност за зголемен крвен притисок.

Вага (23.09 – 22.10)

Подготвени сте за секаков вид на компромис поради добрата работа. Кон некој чувствувате грижа на совест, кога размислувате за минатото, размислувате главно за пропустите. Ве оптеретуваат проблеми со вратниот дел од грбот и зглобовите.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Пронаоѓате начин како да дојдете до дополнителен извор на приходи. Ви се отвора можност за инвестирање на пари. Ќе добиете понуда од личност која долго не сте ја виделе да ја посетите во странство. На вас мисли некој од знакот на Близнаци. Стабилна здравствена состојба.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ве погодуваат постојани неправди во деловното опкружување во кое се наоѓате, тоа не е добро за вас. Би било добро да го прифатите предлогот од некој со кој секогаш добро сте се разбирале. Поддршката на партнерот е секогаш тука. Можни се проблеми со колената.

Јарец (22.12 – 20.01)

Учете од сопствените грешки. Не ја прифаќајте соработката со лицата кои не се од доверба. Можни се ненадејни расходи. Грешките кои ќе ги направите во партнерските односи можете долго да ги отплатувате. Избегнувајте напрегнување.

Водолија (21.01 – 19.02)

Не ги цените вашите способности онолку колку што би требало. Барате поддршка од личност во која имате доверба. Во љубовта сте прилично тврдоглави и склони да го зборувате она што го нервира вашиот партнер. Можно е да ве оптеретуваат проблеми со варењето.

Риби (20.02 – 20.03)

Многу сте внимателни и добро организирани. Една личност од вашата близина игра голема улога во вашиот живот. Можно е да сте пред нова врска со некоја личност која делува многу прилагодливо, немојте да ја пропуштите шансата. Чувствувате голема тензија.