Откако е објавен овој рецепт,светот полуде по него.

Овој рецепт за слабеење има околу 3 милиони прегледи на Јутјуб, а луѓето се колнат дека со негова помош се губат килограмите.

Ако ги искомбинирате вистинските намирници, рзултатот ќе биде одличен, а ова е неговиот рецепт за кој тврди дека ќе ви донесе стомачни за кои одсекогаш сте сонувале.

Потребно:

1 цвекло

3 моркови

5 стапчиња целер

1 рака свеж спанаќ

1 јаболко

1 краставица

1 рака ротквици

1 корен свеж ѓумбир

1 лимон

Се што треба да направите е да ги ставите сите состојќи во блендер и тоа е се. Од наведената количина намирници се добива 500 милилитри сок, а Питер советува да се пие науто на празен желудник.