Првата предност на овој пијалак е тоа што прво ќе заспиете многу брзо, а втората е што целата масна храна ќе се стопи преку ноќ.

Исто така, со овој пијалак ќе ги отстраните сите отрови од вашето тело, сите штетни токсини ќе бидат неутрализирани, а вашето тело ќе се прероди и одмори.

Со овој исклучително здрав пијалак, можете да третирате и висок крвен притисок, кардиоваскуларни заболувања, дијабетес и многу други болести.

Потребно е:

– еден лимон
– 1/2 литар вода
– една шака магдонос
– лажичка јаболков оцет
– лажица рендан ѓумбир
– лажичка цимет во прав

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и измешајте добро. Пијалакот треба да го пиете секоја вечер пред спиење, а секое утро ќе се будите со забележително помала тежина и секако дека ќе се чувствувате многу посвежи од вообичаеното.

Инаку, оние со низок крвен притисок нека имаат предвид дека магдоносот и лимонот го симнуваат крвниот притисок.