Овој рецепт ќе ви помогне да ги исчистите белите дробови за само 3 дена. Сепак, пред да започнете со овој третман, важно е да ги елиминирате сите млечни производи. Првиот ден испијте шолја билен чај пред спиење. За да им помогнете на вашите црева да се ослободат од токсините кои предизвикуваат запек, со што ќе им се олесни на вашите бели дробови да ја вршат својата работа.

Пред појадок, исцедете два лимони во топла вода и испијте ги.

Испијте 300 милилитри цеден грејпфрут. Ако не ви се допаѓа грејпфрут, слободно заменете го со ананас. Овие две овошја содржат природни антиоксиданси кои му помагаат на вашиот респираторен систем.

Во периодот помеѓу појадок и ручек испијте 300 милилитри цеден морков – овој потег ќе ви ја алкализира крвта. За време на ручекот мора да земете сок од 400 војнички кој содржи калиум, кој делува како тоник за чистење на организмот.

Пред спиење испијте 400 милилитри сок од брусница, кој ќе се бори со бактериите во белите дробови кои предизвикуваат инфекции. Задолжително вежбајте. Покрај тоа, уживајте во топла бања секој ден околу 20 минути – ова ќе му помогне на телото да се ослободи од токсините. Во прилог на сето ова, инхалирајте се со помош на масло од еукалиптус.