На 21.04.2020 во 15.08 часот од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив било донесено лице повредено при работа.

-По излегување на местото на настанот од полициски службеници е утврдено дека станува збор за М.Д.(34) од Скопје, вработен во фабрика во Скопје, кој се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи, информира МВР.