Без разлика дали станува збор за сезона на грип, алергии, или сте само расположени за освежувачки вкусен пијалок, што го зајакнува имунолошкиот систем е секогаш добра идеја. Еве пијалак спакуван со антиоксидантси и витамини погоден за Вашето тело и Вашиот имунолошки систем.

½ чаша свеж ананас исецкан на коцки
½ чаша смрзнати јагоди
½ чаша портокал исецкан на парчиња
сок од ½ лимон
една рака мраз (може и помалку)

Ставете се во блендер 1-2 минути. Наздравје!