Сончево и многу топло, во попладневните часови со мала локална облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе бие во интервал од 13 до 23, а дневната од 33 до 41 степени. UV=9

Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец.

Информации од ова утро: 10.7.2024 год

Минимална температура (во °C)

13 Лазарополе, 14 Маврови Анови, Берово, 16 Попова Шапка, 17 Крива Паланка, Претор, Битола, 18 Тетово, Охрид, 19 Скопје-Петровец, Прилеп, Крушево, Дебар, 20 Струмица, Куманово, 21 Скопје-Зајчев Рид, Штип, 22 Демир Капија, Виница, 23 Гевгелија, Велес, Кавадарци, 24 Дојран.