Ознака: градинки

Согласно метео-алармот на УХМР, Владата донесе препораки за актуелниот топлотен бран

МТСП со соопштение до јавноста за работата на сите предучилишни установи

Социјала 3 години ago

Шахпаска: Состојбата во градинките е стабилна, може да се размислува за укинување на протоколите

Здравство 3 години ago

Вечерва полициски час нема да има, од утре ќе важат новите измени

Здравство 3 години ago

Од среда полицискиот час ќе започнува на полноќ

Здравство 4 години ago

Коронавирусот досега зарази 80 деца и вработени во градинка, а 400 се во изолација

Здравство 4 години ago

Дали власта избрза со отворањето на градинките, десетици деца и вработени се во изолација!?

Здравство 4 години ago

Градинките бараат од родителите да потпишат изјава дека нема гаранција за непренесување на Ковид-19

Социјала 4 години ago

Владата одлучи, градинките започнуваат со работа од 9-ти септември

Здравство 4 години ago

Со стартот на скринингот за Ковид-19 во градинките, двајца вработени се потврдени позитивни на вирусот