Ознака: Мила Царовска

Состојбата со коронавирусот во училиштата е стабилна, нема поместување на зимскиот распуст

Царовска: Засега нема индикации за промена на наставниот модел

Социјала 2 години ago

Во текот на вчерашниот ден нови 50 ученици се позитивни на ковид

Социјала 4 години ago

Мицкоски: Има катастрофални резултати во економијата, пад на извозот од 60%, потребно е пакетите за поддршка да важат за јули и август

Социјала 4 години ago

Мизрахи: Криминалното работење на Царовска мора да престане, ЈО да отвори предмет по допрен глас

Социјала 4 години ago

Царовска со логичка пресметка: Семејство во МК може да преживее месец со 17.000 ден. Додека на Мила и семејството им е потребно многу повеќе

Здравство, Социјала 4 години ago

Огнен го пофаќаше мозолчето и се повеќе се возбудуваше: Родители згрозени од лекција по македонски јазик за петто одделение

Здравство, Социјала 4 години ago

Наставата за велешкото прваче заглавена во конфликт меѓу родителите и институциите

Социјала 4 години ago

Дали е во ред додека Мила Царовска и Арбр Адеми прават пари со доделени тендери на блиски, повеќе од 50 деца да не одат на училиште поради неорганизиран превоз?

Социјала 4 години ago

Царовска за дебатите на СДС започнува со лажна добра вест – Најави скок на минималната плата и вонреден раст на пензиите во Македонија