Ознака: прес конференција

Трипуновски: Млеко и протеински јогурт со зголемено ниво на афлатоксин завршило во Македонија, АХВ не си ја работи работата

Независниот синдикат на здравствени работници најавува протест ако не им покачи платата за 30 отсто

Здравство 2 месеци ago

Беќаровски: Директорот на Клинички нека го бира Владата, но раководителите на Клиниките да бидат со 20 годишно искуство

Здравство 3 месеци ago

Директорката на ГАК по немилиот настан посочи дека родилката е во многу критична состојба

Здравство 3 месеци ago

Николов: Владата на СДСМ и ДУИ ги краде граѓаните, плаќа пенали за неизградбата на Клинички во Скопје

Здравство 4 месеци ago

Пациентите со цистична фиброза нема да бидат ослободени од партиципација

Здравство 9 месеци ago

СЗО е многу загрижена поради развојот на ситуацијата со Ковид-19 во Кина

Социјала 1 година ago

Во Македонија има над 4 илјади питачи, а дневно питачат по 2 илјади лица

Здравство 1 година ago

МЗ за два дена треба да достави информација во врска со објавената сторија на МТВ во врска со Клиничката болница „Жан Митрев“

Социјала 1 година ago

Вработените во управата и правосудството во четврток и петок ќе ја прекинат работата