Ознака: велика британија

Во Британија почина уште едно дете од стрептокока

Една третина од самохраните родители во Британија почнале да прескокнуваат оброци поради поскапувањата

Мое здравје 1 година ago

Истражување: Лукот помага во намалување на шеќерот во крвта, но и на холестеролот

Здравство 2 години ago

Студија: Секој четврти пациент со Ковид-19 е заразен дури и 7 дена по првите симптоми

Здравство 2 години ago

Исплатена е првата оштета за смрт предизвикана по вакцина од компанијата Астра Зенека

Здравство 2 години ago

Деца на возраст од 5 години и помали се заразиле со салмонела јадејќи „Киндер изненадување“

Здравство 2 години ago

Заболените од сојот омикрон во Велика Британија пријавуваат нов симптом на вирусот

Здравство 2 години ago

Во Франција се регистрирани 91 608 новозаразени за еден ден со Ковид-19

Здравство 2 години ago

Велика Британија денеска потврди нови 10 инфекции со новиот сој омикрон

Здравство 3 години ago

На интернет за само 100 фунти се продаваат лажни ковид потврди, вмешани се и корумпирани лекари