Ознака: Венко Филипче

Комисијата за заразни болести во петок ќе одржи состанок за ковид состојбата во земјава

1068 малолетници во Македонија се позитивни на Ковид-19

Здравство 9 месеци ago

Филипче: Ексклузивно право да дава препораки за лекување во домашни услови има само матичниот лекар

Здравство 9 месеци ago

Наскоро ќе почне да се применува нова рестриктивна мерка за влез во одредени објекти

Здравство 9 месеци ago

Доставени се пет носачи на вакцини и 1250 тестови и реагенси за секвенционирање на вируси од страна на СЗО во земјава

Здравство 9 месеци ago

Извршена е трансплантација на срце кај 53 годишен пациент

Здравство 9 месеци ago

Трета доза вакцина ќе можат да примат и оние граѓани кои се во значителен ризик да заболат од Ковид-19

Здравство 9 месеци ago

Филипче: Засега не се планираат нови рестриктивни мерки бидејќи болниците се празнат

Здравство 9 месеци ago

Учениците во основните и средните училишта ќе бидат тестирани за Ковид-19

Здравство 9 месеци ago

Граѓаните низ републикава со месеци чекаат за специјалистички прегледи