Градоначаникот на Гостивар Арбен Таравари на својот ФБ профил вечерва сподели фотографии од очајната состојба во која се наоѓа детското одделние во општата болница во Гостивар.

Ѕидовите и таваните се распаднати, купатилата се во страшна состојба, валкани чаршафи се перат во валкани услови… Овде деца не може да се лекуваат.

Spitali i përgjithshëm në Gostivar.Општа болница во Гостивар.#Mjerim#12Prill

Gepostet von Arben Taravari am Dienstag, 12. November 2019