Направете си самите дома напиток за здравје на целото тело.Помага за намалување холестерол, за прочистување на крвта и за целокупно здравје на телото.

Ви требаат 36 чешни лук, 3 лимони и 1 литар вода.

Се лупи лукот и се сече, лимонот околу еден час се става во вода со сода бикарбона, па се вади и се сече на парчиња.

Се вари водата, па се ставаат лимоните и лукот. Нека се вари се 15 минути, па оладете и ставете ја смесата навечер во ладилник.

Утредента процедете, и пијте 50 милилитри секој ден пред секој оброк.