Како што старееме, нашите тела полека се влошуваат, а откако ќе зачекориме во четириесеттите години, немаме ист капацитет што го имавме во дваесеттите години.

Нема да имате за што да се грижите ако го земате овој лек секој ден за болки во зглобовите, обнова на видот и подобрување на меморијата дури за 80 проценти.

Состав:

125 гр рен, 4 лимони, 3 лажици мед, 2 лажици цимет, 1 парче ѓумбир

Подготовка:измешајте ги ренот и ѓумбирот во блендер. Исцедете го сокот од лимон и додадете го во блендер.
Додадете три лажици мед и две лажици цимет. Ставете го сирупот во тегла.

Како се користи?

Земајте по една лажица двапати на ден пред јадење или пред да правите кардио. Нема да зажалите, резултатите ќе бидат одлични.