Ако сакате да изгубите неколку килограми, мора сериозно да се посветите на тоа. Тука нема голема мудрост: едноставно внимателно избирајте што јадете и се движите се многу. За оние кои сакаат да ослабат брзо, ве советуваме да ја замените вечерата со овој лаксативен оброк. Сепак, многу е важно да не го користите ова повеќе од 7 дена.

Потребно е: 1 чаша кефир, 1 јаболко, 1 лажица цимет.

Подготовка: Изрендајте го јаболкото, додадете чаша кефир и 1 лажичка цимет. Јадете го ова навечер наместо вечера.

После неколку дена ќе забележите дека половината ви е потенка, а стомакот ви е порамен.

Оваа каша е одличен пробиотик, совршено ги елиминира токсините од телото. Сепак, за да изгубите тежина во овие 10 дена, треба да јадете здраво: исфрлете слатки, тесто и грицки!

Исто така, наша препорака е половина час во теретана  секој ден!

Резултатите ќе ве воодушеват!