Нутриционистите советуваат консумација на бадеми и лешници бидејќи нивните влакна помагаат во отстранување на масните наслаги од стомакот.

Олеинската киселина од маслиновото масло ги намалува мастите во телото, а зелениот чај во комбинација со лимон ја намалува подуеноста и помага да го исфрлите вишокот вода од телото.

Наместо слатки јадете овошје.
Дињата е одлична за исфрлување на вишокот течност, зрнестот овошје е богато со влакна, а праските се совршен лек за спор метаболизам и мрзливи црева.
Додавање цимет во храната потикнува слабеење и го регулира нивото на шеќер во крвта.

Пробајте ги овие совети и убедете се дека рамниот стомак не е недостижен идеал.