Ознака: холестерол

Зголемениот холестерол е еден од најважните фактори за развој на болести на срцето

Овие 5 здрави намирници можат да помогнат во борбата против холестеролот

Здравство 2 години ago

Храната е важен фактор за здравјето на срцето, еве која намирница најмногу се препорачува

Мое здравје 6 години ago

Намалете го холестеролот со помош на цитрусните овошја

Мое здравје 6 години ago

Јадете по 12 сливи на ден и за два месеци направете крвна слика!

Мое здравје 6 години ago

Летна диета со малини која покажува резултати за 3 дена

Мое здравје 6 години ago

Намалете го холестеролот – подобрете го здравјето на едноставен начин

Мое здравје 6 години ago

Збогум на зголемениот холестерол, шеќер во крвта, мaснотиите и триглицеридите

Мое здравје 6 години ago

Краставиците го решаваат проблемот со крвниот притисок и холестеролот

Мое здравје 6 години ago

Од оваа билка растат женските гради: Една од најстарите лековити билки прави чуда со организмот