Ознака: коронавирус

По масовните протести, Кина ги ублажува строгите анти-ковид мерки

Изминативе 7 дена регистрирани се 174 нови случаи на ковид-19 и две починати лица

Здравство 4 дена ago

Европската комисија ќе издаде препорака Ковид-19 да се смета како професионална болест

Здравство 1 недела ago

Во кинеската провинција Хенан регистрирани рекордни 31 444 нови заболени од Ковид-19 за 24 часа

Здравство 1 недела ago

За една седмица со Ковид-19 се заразиле нови 179 лица, а починале 7 лица

Здравство 3 недели ago

Кинеските градови денеска соопштија рекорден број заразени со Ковид-19

Здравство 3 недели ago

Германскиот министер за здравство предупреди на опасноста од зголемување на случаите со Ковид-19

Здравство 3 недели ago

Европската комисија ја одобри седмата вакцина како бустер доза против Ковид-19

Здравство 1 месец ago

EMA: Обилниот менструален циклус да се додаде на листата на несакани ефекти од вакцините „Модерна“ и „Фајзер“

Здравство 1 месец ago

Грција предлага вакцинација против Ковид-19 за деца меѓу 6 месеци и 4 години