Ознака: рестриктивни мерки

Германија денеска регистрираше повеќе од 250 илјади случаи на нови заболени со Ковид-19

Во Бугарија регистрирани се скоро 5000 нови заболени од Ковид-19 за еден ден

Животен стил 3 години ago

Властите во австралиската Нов Јужен Велс ги заоструваат казните кон тие кои ги прекршуваат рестриктивните мерки

Здравство 3 години ago

Засега не се планираат никакви рестриктивни мерки, се зависи од ризикот од невакцинираните

Социјала 3 години ago

Денеска во Сиднеј илјадници луѓе се собраа на протест против рестриктивните мерки

Здравство 3 години ago

На островот Миконос во Грција се воведува полициски час, причината е следна

Здравство 3 години ago

Филипче денеска најави можни дополнителни олабавувања на мерките по 15 јуни

Здравство 3 години ago

Австралиската држава Викторија оди во еднонеделен карантин

Здравство 3 години ago

Полицискиот час ќе продолжи да важи и во следните две недели

Здравство 3 години ago

Филипче: Одлуката за олабавување на мерките не е воопшто политичка