Толку од сонцето, од утре дожд низ Македонија, викендот поладен од претходно- еве ја максималната температура

Времето утре ќе биде претежно облачно и постудено со локални врнежи од дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува умерен северен ветер. Времето во петок ќе биде претежно облачно и…

Времето утре ќе биде претежно облачно и постудено со локални врнежи од дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува умерен северен ветер.

Времето во петок ќе биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне од југоисточен правец.

Во сабота времето ќе биде претежно облачно и свежо со слаб локален дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Додека во недела времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

 


Related Articles