ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Експлодира плинска боца во Романовце, тројца мртви (ФОТО)

Според информациите на МВР, три лица починале на лице место, а шест завршиле со тешки повреди. Во куќа во кумановското село Романовце денеска претпладне настанал пожар при експлозија на плинска…

Според информациите на МВР, три лица починале на лице место, а шест завршиле со тешки повреди.

Во куќа во кумановското село Романовце денеска претпладне настанал пожар при експлозија на плинска боца, објави 360 степени.

Според информациите на МВР, три лица починале на лице место, а шест завршиле со тешки повреди.

Тие веднаш биле префрлени во кумановската болница, но поради сериозноста на повредите ќе бидат однесени во Ургентниот центар во Скопје.


Related Articles