Голем процент од луѓето во своетот имаат проблем со видот.

Видот може да се зајакне со намирници кои содржат витамин А, како што е морковот. Она што исто така може да помогне е природниот сок од боровница.

Освен тоа, постои и уште едно решение, а тоа е алое верата. Тааможе да ви помогне да го поправите видот или да спречите раст на диоптријата.Алое верата помага и при проблеми со дигестивниот систем, а и со кожни проблеми.

Еве како да го подготвите лекот:

– 4 лимони

– 300 грама мед

– 500 грама ореви

– 100 милилитри алое вера

Лимонот исцедете го и измешајте го со останатите состојки во блендер. Чувајте го во стаклено шише во фрижидер. Конзумирајте 3 пати дневно по една лажица. Користете го еден месец, па направете пауза од 2 недели, а потоа повторете ја постапката.