Кој вели дека диета значи дека не можете да јадете вкусни благо колачи? Да се ​​подготви вкусен десерт без додаден рафиниран шеќер е прилично лесно ако знаете какви замени треба да барате.

Доколку сте на диета а ви се јаде нешто благо, овој рецепт е совршен за вас.

Состојки:

– 2 чаши рендан незасладен кокос
– ⅓ шолја овес
– 2 зрели банани

Подготовка:

Чекор 1 : Загрејте ја рерната на 180 C / 350 F.

Чекор 2: Изблендирајте ги кокосот и овесот. Во пастата додадете и излупени и исечени банани.

Чекор 3: Покријте ја тавата со мрсна хартија и со две лажици формирајте колачиња. Колачињата се печат 20 минути.

Чекор 4: Оставете ги колачињата да се изладат.