Хороскоп за 3-ва недела: Дали вие постојано гладувате, а прекумерната тежина никако да исчезне? Диетата на хороскопот можеби може да ви помогне! Изберете ја најдобрата диета според вашиот хороскопски знак и ослабете без да се откажувате премногу.

Овен

Овенот е нетрпелив по природа, а исто и неговата исхрана. Не сакаат да подготвуваат храна, но во кујната ќе бараат што е можно најбрзо да приготват!

 

 

Бик

Идеална диета за Биковите се слатките закуски. Затоа, најдобро е да вклучат многу овошја во исхраната што ќе им обезбеди доволно количество шеќер.

Близнаци

Диетата на Близнаците мора да биде практична и разновидна. Препорачливи се млечни производи, јогурт и сирење.

Рак

За Раковите е потребно да земаат седум оброци на ден.

Лав

На Лавот важно му е секогаш да ги зема своите оброци во исто време. Ова ќе го балансира нивниот метаболизам, со што природно ќе ја намали телесната тежина.

Девица

Девици, јадете повеќе пати на ден. Патентирајте свој сопствен појадок затоа што најдобро знаете што значи да се јаде здраво!

 

Вага

На Вагата и требаат многу мали оброци за уживање.

 

 

Шкорпија

За време на диетата пијте повеќе течност, најмалку два литра на ден, билни и овошни чаеви. Пет оброци на ден ќе ги задоволат вашите потреби за храна.

Стрелец

Менито за исхрана на Стрелецот мора да содржи храна богата со протеини. Рецептите треба да бидат што е можно поедноставни.

 

Јарец

Многу мали оброци одговараат на нивниот брз темперамент.

Водолија

Водолиите се секогаш загрижени за работата, па можеат да потрошите целото свое време за да заработат пари. Не заборавајте, каснете нешто.

Риби

Исхраната со висок процент на вода е идеална за Рибите.