Од понеделник вистински температурен пекол во Македонија. Погледнете какво време не очекува!

УХМР од понеделник најавува многу топло време. Имено под влијание на топол бран од понеделник следува многу топло време со максимални дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30, а…

УХМР од понеделник најавува многу топло време.

Имено под влијание на топол бран од понеделник следува многу топло време со максимални дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30, а во вторник и во среда на повеќе места ќе надминат 35 степени.

Од среда до петок во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Најтопло инаку ќе биде во среда кога се очекуваат рекордни 40 степени.


Related Articles