Ако правилно го следите планот на ова воена диета, може да најдете добар начин да изгубите тежина и брзо да преминете на XL со М големина. Оваа диета е многу лесна и интересна за следење, бидејќи во одреден момент вклучува хот-дог и сладолед. Прочитајте ги следните чекори што ви се потребни на патот кон посакуваниот успех …

1. ден

Појадок: Направете чаша топол пијалок – одберете дали ќе биде чај или кафе. Направете интегрален тост со две супени лажици путер од кикирики. Исто така изедете половина грепфрут.

Ручек: Чаша топол напиток. Интегрален тост и половина туна.

Вечера: Околу 85 гр месо сварено на пареа (или варено во вода). Додајте чаша грашок, половина банана и мало јаболко. Може да се наградите со мала тегла со сладолед.

2. ден

Појадок: Парче тост – по можност интегрален. Едно тврдо варено јајце и половина банана.

Ручек: Чаша свежо сирење со тврдо варено јајце. Исто така 5 солени крекери.

Вечера: 2 хот-дога, но без печива, малку брокула и половина чаша моркови, половина банана, кој може да се направи поинтересна со додавање половина чаша сладолед – која што ја заслужувате затоа што строго се држите до диетата.

3. ден

Појадок: 5 солени чедаречки сирење (сирење) и мало јаболко.

Ручек: парче интегрален тост со јајце (по желба).

Вечера: туна за внес на протеини. Половина банана со малку сладолед.

Како што забележавте, оваа диета се состои од три оброка дневно. Ако може да се дисциплинира и да се ограничи внесувањето на закуски и грицки, наскоро може да се забележат големи промени во телото. Оваа воена диета е добро балансирана со протеини, јаглехидрати и здрави масти и го забрзува метаболизмот.