ОВЕН

Работa: Ситуацијата не е идеална, затоа што имате доста недоверба кон своите соработници.

Љубов: Време е да одите понатаму, и минатото да го оставите зад себе. Пред вас е период во кој ќе имате нови познанства.

Здравје: Внимавајте што јадете.

БИК

Работа: Ќе покажете дека сте подготвени да прифатите нова прилика за да може да напредувате.

Љубов: Саканата личност ќе се обиде да ве наговори на некои нови идеи. Пред вас е период на љубовно експериментирање.

Здравје: Проблеми со синусите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не би требало да имате компликации. Работните околности ги задоволуваат вашите очекувања.

Љубов: Очекувајте дека ќе успеете да остварите добар однос со личноста која ви значи.

Здравје: Одлично се чувствувате.

РАК

Работа: Можно е во текот на денешниот ден имате шанса да ги покажете својот талент и умешност на ова поле.

Љубов: Нови љубовни случувања наскоро доаѓаат во вашиот живот. Внатре во себе чувствувате дека сте подготвени за промени.

Здравје: Проблеми со очите.

ЛАВ

Работа: Пред вас е шанса да остварите напредок, иако за такво нешто не сте се надевале толку брзо. Ве очекува поволен период.

Љубов: Со саканата личност имате несогласувања и не ви е лесно да постигнете компромис.

Здравје: Избегнувајте напор.

ДЕВИЦА

Работа: Не ви е нималку лесно да се организирате и плановите на работа ви се менуваат од минута во минута.

Љубов: Ве очекува враќање на личноста кон која сте имате силни чувства во минатото.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ВАГА

Работа: Поработете на тоа да бидете смирени и отворени кон новите случувања и промени.

Љубов: Партнерот не знае на кој начин да се постави во односот со вас. Можно е да го ставате на маки.

Здравје: Потребен ви е одмор.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е работата да не оди онака како што сте очекувале, но и натаму не е доцна да правите промени.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува фаза во која ќе имате нови познанства и флерт.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е поволна атмосфера за носење важни одлуки. Сигурни сте во себе и подготовени да се посветите на работата максимално.

Љубов: Сакате односот со саканата личност да биде опуштен.

Здравје: Сосема добро. Се чувствувате одлично.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате доволно искуство во својата професија и умеете да препознаете кога дошло до некои големи грешки.

Љубов: Љубов со личност од странство ви се случува неочекувано. Не сте планирале врска на далеку, но ви се случила.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да успеете да дојдете до нови работни понуди кои позитивно ќе се одразат на вашето поле на заработувачка.

Љубов: Имате емотивни кочници поради кои сега не сте подготвени за емотивна врска.

Здравје: Без проблеми.

РИБИ

Работа: Можно е да сте наклонети кон тоа да претерувате со очекувањата кога е во прашање вашата работа.

Љубов: Ситуацијата во вашиот брак станала нестабилна и натаму не е доцна некои проблеми да ги решите, ако им се посветите.

Здравје: Чувајте се од повреди.