Напаѓачот од Калишта нападнал жител од Ложани.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, информира дека „синоќа во 23.40 часот во полициската станица во Струга, Т.Ј.(30) од струшкото село Ложани пријавил дека во Медицинскиот центар во Струга бил физички нападнат од Р.Т. од селото Калишта. Напаѓачот е приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“.