Ако сте љубител на компири, тогаш можете да го пробате овој рецептот со додаток на лук.

СОСТОЈКИ:

1 кг компири
сол
мелен бибер
масло
200 мл крем за готвење
3 чешниња лук
листови магдонос

Подготовка: