Храната и пијалоците кои ги внесуваме во телото значително влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси кои ги излачуваме преку потта, плунката или големата и малата нужда.

Сакате да бидете сигурни дека вашето варење функционира како што треба и сакате да ја отстраните секоја можност за лош здив и непријатен мирис на пот, тогаш подгответе го овој вкусен, заситувачки и многу здрав напиток од кој вашето тело, но и партнер и пријател ќе бидат многу задоволни.

Состојки:

  • 2 јаболка
  • 4 до 5 листови свеж кељ
  • 1 китка магдонос
  • 1 исцеден лимонов сок
  • 1 парче ѓумбир
  • Состојките добро измијте ги во ладна вода и сите заедно ставете ги во блендер
  • Ако овошјето и зеленчукот не се разладени во блендерот додадете и неколку коцки мраз
  • Се добро измешајте, и консумирајте наутро на празен стомак или меѓу оброците