До крајот на неделата ќе преовладува стабилно и многу топло време за овој период од годината.

Максималните температури ќе бидат над 20-тиот степен. Најтопло ќе биде во сабота кога дневната температура ќе достигне до 24 степен.

Зголемена облачност, синоптичарите најавуваат само утре кон крајот на денот и во текот на ноќта.