Со помош на оваа намирница во домот ќе се ослободите од бактериите во тоалетот

Лукот обезбедува импресивен број и количина на хранливи материи во однос на малиот број на калории, што го прави хранлива состојка. Со консумирање лук внесувате бројни витамини и минерали во…

Лукот обезбедува импресивен број и количина на хранливи материи во однос на малиот број на калории, што го прави хранлива состојка. Со консумирање лук внесувате бројни витамини и минерали во вашето тело.

Ве заштитува од вируси, бактерии и габи, најмногу благодарение на состојката алицин. Покрај неверојатните придобивки за телото, лукот се бори и со бактериите и габите на тврдите површини.

Лукот можете да го ставите во WC школката и да го оставите да делува преку ноќ, а наутро истурете со вода. ВЦ школката ќе биде целосно дезинфицирана. Правете го ова од време на време.

Други методи за чистење: Исецкајте 4 чешниња лук и ставете во 2 дл зовриена вода, па тргнете од оган и оставете да отстои околу 15 минути. Потоа користете ја смесата за дезинфекција на површините.


Related Articles