Времето утре ќе биде променливо облачно со поголема ниска облачност во југозападните делови и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во среда времето ќе биде наутро со појава на магла по котлините, преку денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во четврток времето ќе биде наутро со појава на магла по котлините, а преку денот променливо облачно со услови за слаб локалнен дожд.

Во петок времето ќе биде наутро со појава на магла по котлините, преку денот променливо облачно со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.