ОВЕН

Доколку постапувате импулсивно, ќе направите грешка на работното поле. Очекувајте одличен период за тоа врската со саканата личност да ви оди во подобра насока. Срцеви пречки.

БИК

Потрудете се да најдете начин да го смените она што ви пречи на работата, и не ви се допаѓа. Се повеќе се карате со личноста која ви значи и не ви е лесно вашиот однос да го доведете до стабилизација. Избегнувајте мрсна храна.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас е поволен период во кој ќе имате прилика да остварите напредок. Раскинувањето нема лесно да ви падне затоа што силно сте се врзале за личноста со која сте се гледале. Избегнувајте цигари.

РАК

Пред вас се позитивни околности кои ви носат добри промени на работното поле. Осаменоста ви станува здодевна и во вас полека се буди потреба да се свртите кон нови познанства. Размислувате за диета.

ЛАВ

Ќе ви годи да одите на годишен одмор и малку да се растоварите. Не би сакале да ги повторите грешките кои сте ги правеле во минатото. Внимавајте на грлото.

ДЕВИЦА

Вие сте многу одлучни и подготвени на работното поле да превземете конкретни чекори. Ви се допаѓа личност која е подготвена отворено да ви покаже дека исто така сака врска со вас. Проблеми со нервоза.

ВАГА

Задоволни сте од ситуацијата која ја имате на полето работа и засега не постои нешто што конкретно би го менувале. Уживате во авантурите кои ги имате и не сте подготовени за почеток на било каква сериозна врска. Нервниот систем е чувствителен.

ШКОРПИЈА

Очекувајте дека денеска малку ќе имате стабилна ситуација на работното поле и ќе нема големи стресови. Уживате во добриот однос со саканата личност која ви ги покажува своите искрени чувства. Проблеми со кичмата.

СТРЕЛЕЦ

Генерално сте задоволни од околностите кои ги имате во односите со соработниците. Сакате да се потрудите околу создавањето на подобра комуникација со личноста кон која имате искрени чувства. Проблеми со коските.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате дека ќе успеете да ги остварите своите цели на ова поле и ќе бидете многу задоволни. Иако и натаму страдате за личност од минатото, ве очекува ново познанство. Пад на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Не сте доволно концентрирани на работното поле. Понекогаш се чини дека немате доволно мотивација. Очекувајте променливо расположение кое негативно ќе влијае на вашата врска. Полни сте со позитивна енергија.

РИБИ

Доколку продолжите да се фокусирате на ситници, би можела да ви исчезене пошироката слика. Ќе имате интересно познанство кое ќе ве води до врска која може да трае на долги патеки. Болки во стомакот.